Results for Sunday 14th April 2019

 

Under 12's A League

Stanway Villa Blues 1 v Little Oakley Blues 5

Halstead Town Blues 2 v Stanway Rovers Blues 2

Stanway Villa Reds P v Cornard Dynamos Blues P

Spare Layer Colts Blues

Harwich & Parkeston

Under 12's B League

Eight Ash Green Reds 1 v FC Clacton Reds 1

Holland FC 5 v Bergholt Heath 0

Spare Stanway Villa Whites

Under 12's C League

Stanway Rovers Yellows P v Reed Hall Sentinals P

Spare Colchester Villa Blues

Under 12's B League E.O.S

FC Clacton Blues 3 v Frinton & Walton Blues 5

Spare Rowhedge Juniors Blues

Under 12's C League E.O.S

Colchester Villa Blues 11 v Feering Falcons Blues 0

Halstead Town Reds P v Tiptree Jobserve P

Stanway Rovers Reds 1 v Rowhedge Juniors Reds 2

Under 12's D League E.O.S

Feering Falcons Reds P v Cornard Dynamos Reds P

Great Bentley Reds P v Wivenhoe Tempest Reds P

Spare FC Clacton Yellows


Under 13s League Cup Semi – Final

Colchester Villa Blues 1 FC Clacton Blues 3

Under 13s Colchester Open Cup Semi – Final

Lawford Juniors Blues 0 Boxted Lodgers 4

Under 13s League Cup Round 2

FC Clacton Reds 2 Stanway Villa Reds 4

Under 13s A League

Feering Falcons 2 Halstead Town Blues 14

Under 13s B League

Colchester Villa Reds P Holland FC P

Under 13s C League

Halstead Town Reds 4 St Edmunds 4

Wivenhoe Tempest Yellows P Rowhedge Juniors P

Stanway Villa Whites 0 Cornard Dynamos Reds 6

Reed Hall Sentinels 2 Wivenhoe Town 3


Under 14s C.O.C Sem-Final

Eight Ash Green  0  Stanway Villa blues   2

Elmden Rovers  1  Frinton & Walton blues  1 AET score @ full time 1-1 Frinton & Walton blues won 3-1 on pens

Under 14s A League

Harwich & Parkeston   2  Stanway Villa reds  1

Holland FC  P   Tiptrre Jobserve blues   P  

Under 14s B League  E.O.S Trophy

Frinton & Walton reds  3  Halstead Town  3

Under 14s C League E.O.S Trophy

FC Clacton  7  Alresford Colne Rangers  1

Wivenhoe Tempest blues  3  Tiptree Jobserve reds  1


Under 15s A League

Coggeshall Town   P  Colchester Villa  P

Braintree Town   2  Stanway Rovers  5

Stanway Villa reds   2  Cornard Dynamos blues  2

Elmden Rovers reds   2  Stanway Villa blues  3

Little Oakley   0  Tiptree Jobserve  2

Under 15s B League

Cornard Dynamos reds   7  Gt. Bentley  1

Feering Falcons  3  Wivenhoe Tempest  1

Frinton & Walton   4  Colchester Athletic reds  0

Halstead Town reds   0  Stanway Villa yellows  2

Halstead Town blues  1  Harwich & Parkeston   1

Eight Ash Green   1  Colchester Athletic blues  2


Under 16s B League Play off

Lawford Juniors 1 Wivenhoe Town 3

Under 16s A League

Halstead Town 4 Wivenhoe Tempest Yellows 2

Under 16s B League E.O.S.

Lawford Juniors 4 Wivenhoe Tempest Whites 1

Frinton & Walton Blues 8 Great Bentley 0


Under 18s B League

Holland FC   1   Colchester Villa   5

Under 18s A League E.O.S Trophy

Gt.Bentley  P  Braintree Town  P

Colchester Athletic  1  Reed Hall Sentinels  4

Under 18s B League E.O.S Trophy

Wivenhoe Tempest reds  1  Stanway Rovers reds   11

Halstead Town   3   Wivenhoe Tempest blues   2