Results for Sunday 7th April 2019

Under 12's Open Semi Final

FC Clacton Reds P v Stanway Rovers Blues P

Under 12's Open Cup Semi Final

Holland FC 1 v Little Oakley Blues 0

Under 12's A League

Stanway Villa Reds 2 v Stanway Villa Blues 0

Spare Layer Colts Blues

Cornard Dynamos Blues

Harwich & Parkeston

Great Bentley Blues

Under 12's B League

Eight Ash Green Reds P v Stanway Villa Whites P

Spare Long Melford Colts

Under 12's C League

Reed Hall Sentinals 3 v Cornard Dynamos Yellows 7

Halstead Town Reds 1 v Stanway Rovers Yellows 9

Under 12's B League E.O.S

Frinton & Walton Blues 8 v Rowhedge Juniors Blues 0

Under 12's C League E.O.S

Stanway Rovers Reds 0 v Feering Falcons Blues 1

Tiptree Jobserve 1 v Rowhedge Juniors Reds 1

Under 12's D League E.O.S

Cornard Dynamos Reds P v Great Bentley Reds P

Wivenhoe Tempest Reds 7 v FC Clacton Yellows 1

Spare Feering Falcons Reds

<hr>

Under 13s Colchester Open Cup ¼ Final

Great Bradfords 0 Boxted Lodgers 4

Under 13s A League

Colchester Villa Blues 1 FC Clacton Blues 1

Halstead Town Blues 1 Eight Ash Green Blues 8

Under 13s B League

Coggeshall Town Blues 7 Coggeshall Town Reds 0

Little Oakley 0 FC Clacton Reds 1

Under 13s C League

Rowhedge Juniors 1 Reed Hall Sentinels 6

Cornard Dynamos Reds 1 Lawford Juniors Reds 6

Halstead Town Reds P Stanway Villa Whites P

<hr>

Under 14s A League

 Harwich & Parkeston   3  Tiptree Jobserve blues   0

Cornard Dynamos blues   1   Holland FC   4

Under 14s B League  

Elmden Rovers   4  Halstead Town blues   0

Frinton & Walton blues   P   Lawford Juniors  P

Under 14s B League E.O.S.Trophy

Cornard Dynamos yellows   4  Frinton & Walton reds   9

Under 14s C League  E.O.S Trophy

FC Clacton  P  Wivenhoe Tempest blues   P

Tiptree Jobserve reds   2   Cornard Dynamos reds  2

<hr>

Under 15s A League

Coggeshall Town   2   Tiptree Jobserve   14

Cornard Dynamos blues  8   Colchester Villa blues   2

Stanway Rovers   3   Elmden Rovers reds   1

Under 15s B League

Cornard Dynamos reds   1   Halstead Town reds   2

Wivenhoe Tempest   4   Halstead Town blues   1

Colchester Athletic reds  0   Eight Ash Green  1

Gt.Bentley   3   Harwich & Parkeston   0

FC Clacton  2   Colchester Athletic blues  4

Frinton & Walton   3   Feering Falcons   2

<hr>

3 April

Under 16s League Cup Semi – Final

Stanway Villa Whites 0 Halstead Town 8

7 April

Under 16s Colchester Open Cup Semi – Final

Great Bentley 1 Wivenhoe Tempest Yellows 2

Under 16s Colchester Open Cup ¼ Final

Lawford Juniors 0 Layer Colts 7

Under 16s A League

Cornard Dynamos Blues 2 Little Oakley 2

Under 16s B League

No Games

U 16s B League E.O.S.

Wivenhoe Tempest White 1 Frinton & Walton Red 5

<hr>

Under 18s League Cup Semi- Final

Colchester Athletic  1  Gt.Bentley   2

Under 18s A League E.O.S Trophy

Braintree Town   2  Silver End   4

18s B League E.O.S Trophy

Halstead Town  1  Colchester Villa   2

Stanway Rovers reds   3  Holland FC   1