Results for Sunday 9th December 2018

Under 12's A League

Stanway Villa Blues 0 v Stanway Villa Reds 1

Layer Colts Blues 8 v Cornard Dynamos Blues 2

Wivenhoe Tempest Blues 2 v Harwich & Parkeston Youth 11

Stanway Rovers Blues 4 v Little Oakley Blues 3

Great Bentley Blues 0 v Halstead Town Blues 1

Under 12's B League

Eight Ash Green Reds 1 v Brooklands Blues 0

Holland FC 1 v Long Melford 1

Frinton & Walton Blues 8 v FC Clacton Blues 2

Stanway Villa Whites 9 v Rowhedge Juniors Blues 1

FC Clacton Reds 1 v Bergholt Heath 1

Under 12's C League

Reed Hall Sentinals P v Stanway Rovers Reds P (re-scheduled fixture)

Colchester Villa Blues 4 v Feering Falcons Blues 2 (re-scheduled

fixture)

Tiptree Jobserve 0 v Cornard Dynamos Yellows 4 (re-scheduled fixture)

Stanway Rovers Yellows 1 v Halstead Town Reds 1 (re-scheduled fixture)

Little Oakley Reds 2 v Rowhedge Juniors Reds 3 (re-scheduled fixture)

Under 12's D League

Oyster Youth 13 v Brooklands Reds 0

Wivenhoe Tempest Reds 1 v Great Bentley Reds 9

Colchester Villa Reds 3 v Wivenhoe Town 1

Elmden Rovers 10 v FC Clacton Yellows 0

Cornard Dynamos Reds P v Feering Falcons Reds P



Under 13s Essex County Cup Round 4

Barkingside Y U13 Black EJA 5 Lawford Juniors Blues 1

Under 13s A League

Stanway Villa Blues 0 Boxted Lodgers 5

Frinton & Walton 2 Wivenhoe Tempest Blues 3

Eight Ash Green Blues P Colchester Villa Blues P

FC Clacton Blues P Halstead Town Blues P

Feering Falcons 3 Stanway Villa Reds 2

Under 13s B League

Eight Ash Green Reds P Holland FC P

Colchester Villa Reds 9 Stanway Rovers 2

Coggeshall Town Reds 1 FC Clacton Reds 5

Great Bradfords 15 Wivenhoe Tempest Reds 1

Little Oakley 3 Coggeshall Town Blues 3

Under 13s C League

St Edmunds 14 Parkeston Welfare 2

Halstead Town Yellows 18 Cornard Dynamos Reds 1

Lawford Juniors Reds 6 Rowhedge Juniors 1

Wivenhoe Town 4 Wivenhoe Tempest Yellows 0

Halstead Town Reds no Game

Stanway Villa Whites No Game

Reed Hall Sentinels Spare


Under 14s A League

Eight Ash Green blues  P Stanway Villa reds P

Tiptree Jobsreve blues  3 Holland FC 0

Harwich & Parkeston blues  P Stanway Villa blues P

Silver End  3 Wivenhoe Town  4

Under 14s B League

Halstead Town blues  8 Stanway Rovers reds   4

Frinton & Walton reds   P Frinton & Walton blues  P

Elmden Rovers blues  5 Cornard Dynamos yellows  1

 Reed Hall Sentinels   5 Lawford Juniors 2

 

Under 14s C League

Bergholt Heath  3 Colchester Villa blues   1

Wivenhoe Tempest blues   4 Brooklands 3

FC Clacton  16 Oyster Youth   0

Tiptree Jobserve reds  2 Cornard Dynamos reds   0

Stanway Villa whites   2 Alresford Colne Rangers  3


Under 15s Rosser Cup round 3

Upminster Park severn  4 Elmden Rovers reds 7

Under 15s A League

Holland FC   2 Stanway Rovers  2

Braintree Town  7 Coggeshall Town  1

Cornard Dynamos blues   P Colchester Villa blues  P

Tiptree Jobserve   1 Stanway Villa reds  0

Stanway Villa blues   3 Little Oakley 2

Under 15s B League

Wivenhoe Tempest  6 Feering Falcons  1

Frinton & Walton  2 Stanway Villa yellows   4

Cornard Dynamos reds  P Gt.Bentley P

Halstead Town blues  0 Colchester Athletic blues   7

Eight Ash Green   1 Halstead Town reds  2

FC Clacton   4 Colchester Athletic reds   0


Under 16s A League

Halstead Town P Wivenhoe Tempest Yellows P

Little Oakley P Coggeshall Town P

Cornard Dynamos Blues P Layer Colts Blues P

Boxted Lodgers Spare

Under 16s B League

Wivenhoe Town 3 Stanway Villa Whites 3

Lawford Juniors 3 Great Bentley 0

St Edmunds 5 Wivenhoe Tempest Whites 3

Long Melford 3 Frinton & Walton Reds 3

Frinton & Walton Blues Spare



Under 18s A League

Colchester Athletic blues  3 Braintree Town 1

Gt.Bentley   P Stanway Rovers blues  P

Silver End   P Little Oakley   P

Under 18s B League

Wivenhoe Tempest reds   1 Colchester Villa 9

Holland FC  2 Halstead Town   3

Stanway Rovers reds   6 Wivenhoe Tempest blues   1