Results for Sunday 27th January 2019

Under 12's A League

Stanway Villa Blues P v Stanway Rovers Blues P (re-scheduled fixture)

Halstead Town Blues 4 v Harwich & Parkeston Youth 2 (re-scheduled fixture)

Little Oakley Blues P v Layer Colts Blues P (re-scheduled fixture)

Wivenhoe Tempest Blues P v Stanway Villa Reds P (re-scheduled fixture)

Great Bentley Blues 2 v Cornard Dynamos Blues 1 (re-scheduled fixture)

Under 12's B League

Eight Ash Green Reds P v Stanway Villa Whites P (re-scheduled fixture)

Bergholt Heath 0 v FC Clacton Blues 2 (re-scheduled fixture)

Rowhedge Juniors Blues P v Holland FC P (re-scheduled fixture)

Frinton & Walton Blues 7 v Brooklands Blues 2 (re-scheduled fixture)

Long Melford 0 v FC Clacton Reds 3 (re-scheduled fixture)

Under 12's C League

Halstead Town Reds P v Colchester Villa Blues P (re-scheduled fixture)

Stanway Rovers Yellows 3 v Tiptree Jobserve 1 (re-scheduled fixture)

Reed Hall Sentinals P v Stanway Rovers Reds P (re-scheduled fixture)

Rowhedge Juniors Reds P v Cornard Dynamos Yellows P (re-scheduled fixture)

Spare Feering Falcons Blues

Under 12's D League

Brooklands Reds 2 v Wivenhoe Tempest Reds 14 (re-scheduled fixture)

Cornard Dynamos Reds P v Feering Falcons Reds P (re-scheduled fixture)

Oyster Youth 2 v Elmden Rovers 1 (re-scheduled fixture)

Colchester Villa Reds P v FC Clacton Yellows P (re-scheduled fixture)


Under 13s A League

Boxted Lodgers 0 Lawford Juniors Blues 1

Stanway Villa Blues 0 Wivenhoe Tempest Blues 2

Colchester Villa Blues P FC Clacton Blues P

Stanway Villa Reds 1 Frinton & Walton 3

Feering Falcons P Halstead Town Blues P

Eight Ash Green Blues Spare

Under 13s B League

Eight Ash Green Reds P Holland FC P

Little Oakley P FC Clacton Reds P

Stanway Rovers 0 Great Bradfords 4

Wivenhoe Tempest Reds P Colchester Villa Reds P

Coggeshall Town Blues P Coggeshall Town Reds P

Under 13s C League

Parkeston Welfare P Reed Hall Sentinels P

St Edmunds 5 Stanway Villa Whites 3

Cornard Dynamos Reds P Lawford Juniors Reds P

Halstead Town Yellows 8 Wivenhoe Tempest Yellows 3

Rowhedge Juniors P Wivenhoe Town P


Under 14s C.O.C Round 1

Halstead Town  10    Colchester Villa   0

Cornard Dynamos blues  P  Cornard Dynamos reds  P

Stanway Villa blues  P  Frinton & Walton reds   P

Wivenhoe Tempest  P  Elmden Rovers  P

Holland FC   P  Oyster Youth  P

Under 14s A League

Tiptree Jobserve blues   0   Eight Ash Green blues   3

Wivenhoe Town  P  Silver End  P

Harwich & Parkeston blues   P  Stanway Villa reds  P

Under 14s B League

Frinton & Walton blues  10  Reed Hall Seninels  3

Cornard Dynamos yellows  P  Lawford Juniors   P

Stanway Rovers reds   1  Brightlingsea Regents  4

Under 14s C League

Brooklands    1   FC Clacton   3

  Stanway Villa whites  4  Tiptree Jobserve reds  0


Under 15s Rosser Cup

Stanway Villa blues   2  Elmden rovers reds   4

Under 15s A League

Little Oakley  P  Cornard Dynamos blues   P

Stanway Rovers  6  Braintree Town   0

Tiptree Jobserve    P   Coggeshall Town   P

Under 15s B League

Halstead Town blues  4  Wivenhoe Tempest  2

Feering Falcons   P  Colchester Athletic blues   P

Eight Ash Green   2    Gt.Bentley   1

Cornard Dynamos reds  P  Colchester Athletic reds   P

Frinton & Walton  6  Halstead Town reds   0

Harwich & Parkeston   P   FC Clacton   P


Under 16s A League

Layer Colts Blues 3 Coggeshall Town 0

Cornard Dynamos Blues P Wivenhoe Tempest Yellows P

Halstead Town Blues 13 Boxted Lodgers 0

Little Oakley Spare

Under 16s B League

Wivenhoe Town P Great Bentley P

Frinton & Walton Blues 5 Long Melford 3

Frinton & Walton Reds 0 Wivenhoe Tempest Whites 5

Stanway Villa Whites 2 Lawford Juniors 3

St Edmunds Spare


Under 18s A League

Reed Hall Sentinel    0   Colchester Athletic   0

Under 18s B League

Holland FC   P   Colchester Villa   P