Results for Sunday 31st March 2019

Under 12's League Cup Semi Final

Stanway Villa Reds 2 v Little Oakley Blues 4

Under 12's Open Cup Quarter Finals

Stanway Rovers Yellows 1 v Stanway Rovers Blues 6 (re-scheduled fixture)

Holland FC 3 v Colchester Villa Blues 0 (re-scheduled fixture)

Under 12's A League

Cornard Dynamos Blues 0 v Stanway Villa Blues 4 (re-scheduled fixture)

Great Bentley Blues 2 v Wivenhoe Tempest Blues 0 (re-scheduled fixture)

Halstead Town Blues 1 v Layer Colts 6 (re-scheduled fixture)

Harwich & Parkeston

Under 12's B League

Eight Ash Green Reds 4 v Long Melford Colts 2 (re-scheduled fixture)

Spare Bergholt Heath

Rowhedge Juniors Blues

Under 12's C League

Rowhedge Juniors Reds 0 v Cornard Dynamos Yellows 4 (re-scheduled fixture)

Spare Stanway Rovers Reds

Feering Falcons Blues

Reed Hall Sentinals

Tiptree Jobserve

Under 12's D League

No Games

<hr>

Under 13s League Cup Semi – Final

Colchester Villa Reds 4 St Edmunds 0

Under 13s League Cup Round 4

Colchester Villa Blues 3 Boxted Lodgers 0

Under 13s A League

Halstead Town Blues 3 Stanway Villa Reds 1

Lawford Juniors Blues 3 Eight Ash Green Blues 3

Stanway Villa Blues 1 FC Clacton Blues 3

Frinton & Walton 5 Feering Falcons 0

Wivenhoe Tempest Blues No Game

Under 13s B League

Eight Ash Green Reds 1 Coggeshall Town Reds 2

Coggeshall Town Blues 2 Little Oakley 1

FC Clacton Reds 1 Great Bradfords 2

Stanway Rovers No Game

Holland FC No Game

Wivenhoe Tempest Reds No Game

Under 13s C League

Reed Hall Sentinels 7 Cornard Dynamos Reds 4

Rowhedge Juniors 14 Parkeston Welfare 0

Halstead Town Reds 0 Wivenhoe Town 2

Stanway Villa Whites 2 Halstead Town Yellows 4

St Edmunds No Games

Lawford Juniors Reds No Game

Wivenhoe Tempest Yellows No Game

<hr>

Under 14s C.O.C  ¼ Final

Frinton & Walton blues  4  Stanway Villa reds   1

Stanway Villa blues  4  FC Clacton  0

Under 14s A League

Eight Ash Green blues   0  Harwich & Parkeston blues  5

Tiptree Jobserve blues  7  Wivenhoe Town  1

Holland FC  5  Silver End  0

Under 14s B League

Halstead Town blues   4   Lawford Juniors   2

Under 14s C League

Cornard Dynamos reds   P   Tiptree Jobserve reds  P

Under 14s B League E.O.S Trophy

Stanway Rovers  1  Frinton & Walton reds  5

Under 14sLeague E.O.S Trophy

Alresford Colne Rangers  1  Wivenhoe Tempest blues  6

<hr>

Under 15s League Cup Sem-Final

Little Oakley   0   Elmden Rovers reds   4

Stanway Rovers  1  Tiptree Jobserve  0

Under 15s A League

Cornard Dynamos blues   2  Stanway Villa blues   3

Little Oakley  P  Coggeshall Town   P

Colchester Villa  3   Braintree Town   0

Stanway Villa reds   2   Elmden Rovers reds  1

Under 15s B League

Colchester Athletic blues   5   Feering Falcons   0

Halstead Town reds  P  Gt.Bentley  P

FC Clacton   2  Harwich & Parkeston   0

Cornard Dynamos reds  2  Colchester Athletic reds   1

Eight Ash Green  0   Frinton & Walton   4

Wivenhoe Tempest  2  Stanway Villa yellows  2

<hr>

Under 16s Colchester Open Cup Round 1

Cornard Dynamos 0 Layer Colts 1

Under 16s A League

No Games

Under 16s B League

Wivenhoe Town 1 St Edmunds 2

Under 16s A League E.O.S.

Halstead Town 3 Wivenhoe Tempest Yellows 1

Under 16s B League E.O.S.

Lawford Juniors 1 Frinton & Walton Blue 2

Great Bentley 1 Frinton & Walton Red 3

<hr>

Under 18s C.O.C Semi- Final

Stanway Rovers reds  2  Gt.Bentley   3

Under 18s A League  E.O.S Trophy

Braintree Town  P  Reed Hall Sentinels   P

Under 18s B League E.O.S Trophy

Holland FC  P  Colchester Villa P

Feering Falcons  2  Wivenhoe Tempest blues  2

Halstead Town  2  Wivenhoe Tempest reds  1